BİR DETOKSLAYALIM ŞU BEDENİ ;)

2
2651

imageHer sene yeni yılda aynı heyecanı yaşıyorum, bu yıl çok güzel olacak,bir öncekinden çok daha güzel olacak,yeni umutlar,dilekler. Sonra yılsonu dönüp bakıyorum geriye eh işte fena değildi diyorum,şükür annem buna da şükür hayattayız hele ki böyle bir dönemde. Yine yıl sonu ya yine beni bir heyecan sardı bu sefer gerçekten bambaşka olacak diyorum ama bu sene oturduğum yerden umutlanarak geçirmemeye karar verdim. “Hareket lazım,enerjiyi değiştirmek,dönüştürmek lazım çıta atlamak için. Her şey sende bitiyor önce kendinden başla!” gibilerinden verdim gazı kendime, tutabilene aşkolsun. Çok sert girdim olaya. Öncelikle hücrelerime kadar yenilenmek istiyorum. Bir detokslayalım şu bedeni de kendine gelsin. İyi işler çıkarsın. Bundan 3 yıl kadar önce bir kere daha detoks yapmıştım ama bütün sebze,meyveleri kendim alıp,yıkayıp,ayıklayıp,doğrayıp,sıkıp içmiştim. O zaman daha NiL yoktu hayatımda bomboş zamanımı bunlarla oyalanarak geçiriyordum ama bütün günümü de alıyordu. Detoksu sevmiştim ama açıkçası üşenmiştim yeniden uğraşmaya bırak uğraşmayı zaman mı var NiL’in yemek öğünlerini zor yetiştiriyorum onun peşinde koşmaktan kalkıp kendime özel bir program uygulayacak lüksüm yok artık. Hep erteliyordum bu yüzden. Bilen bilir hamileliğimde nasıl 24 kilo alıp onu nasıl zar zor verdiğimi. Son dönemlerde de aldığım birkaç kilo iyice gözümü korkuttu. Nasıl bir beden hafızam varsa ben diyet yapayım dedikçe bedenim “Eyvah bunun gözünü yine açlık bürüdü,saldır yemeğe” pozisyonuna geçiyor ve ben kilo alıyorum. Bunu kendime çaktırmadan yapmam gerekiyor ve ayrıca olaya sert girip yumuşamamam gerekiyor ve de kısa zamanda iyi bir sonuç görüp şevklenip ipin ucunu bırakmamam lazım.

Hemen araştırdım ve detoks deyince ilk karşıma çıkan JUİCO oldu. İletişime geçtim siparişlerimi verdim. 3 günlük Urban detoksunu uygulamaya başladım. Daha önce ki detoksumdan tecrübeyle haftasonuna denk getirdim başlangıcı. Çünkü ilk gün halsizlik ve baş ağrısı yapmıştı kolumu kaldıramıyordum o zaman. E şimdi NiL’ de var yerinde durmuyor “Birinin başa çıkması lazım yatalak olacağım ben” diye Cenk’in evde olduğu zaman başlayayım dedim. Demez olaydım Cenk’in işi çıktı ben kaldım öyle elimde detoks şişelerim, NiL ve ben “Yav başla gitsin,yaparsın sen” dedim. Başladım ama haberim yokmuş bütün çocuklar haftasonu annemde toplanıyormuşuz. Gelsin anne yemekleri,tatlılar,börekler ay bir de yeni tarif yeni menüler yapmış annem çok lazımmış gibi. İkinci golü de oradan yedim mi? Neyse yine de dönmek yok,çok kararlıydım.

Günlük 6 adet şişem vardı 500 ml’den. Birini içiyorum “Ay ne güzelmiş diyorum tadı” deyip diğerine göz dikiyorum,sonra onu içip “Ay bu daha mı güzel ne” derken bir sonra ki şişenin heyecanını kovalayarak geçti ilk gün. Çok ciddiyim hiç açlık hissetmedim. Bütün gün NiL’in peşinde koşturdum,parka götürdüm,getirdim,ev işlerimi yaptım,annemlere gittik,yemek servis ettim evet evet ben ettim ailenin en küçüğüyüm ya. NiL’e o leziz yemekleri ellerimle yedirdim ama tek bir lokma yemedim hiç aç değildim ama NiL elimden sürekli juicoları alıp içmeye çalışıyordu renkli renkli şişeler hoşuna gitmiş açmış dolabı 3 şişeyi salona götürmüş zula yapmış kendine zibidi. Ana-kız detoks yapacaktık az daha.Neyse akşam olduğunda artık saat 9 gibi halsizleşmeye başladım. E olsun o kadar ama atom karınca gibiydim bütün gün. İlk detoksumda sabahtan akşama kadar yataktan çıkamamıştım ben. Ona kıyasla çok iyiydim. Zaten ilk günü atlattın mı gerisi çok kolay hemen vücut uyum sağlıyor bu sisteme. 2. ve 3. gün hiç zorluk yaşamadım. Bırakın açlığı şişiyordum 6 şişe içmekten, bitiremiyordum, akşam olmuş uykum geliyor daha 2 şişem var içilmemiş “Bu işte bir gariplik var,ben kilo almayayım vereceğim derken” diyorum kendi kendime ama tartıya da çıkmıyorum 3 gün sonunda tartılacağım diye söz verdim kendime. Hani birden göreyim sonucu, çok sevineyim, mutlu olayım dedim. Bak görüyor musun nasıl küçük mutluluklarım var benim 🙂

Bu 3 gün boyunca hiç durmadım yerimde 1 köpek, 1 bebek, onların gezdirilmesi,evin işleri, yemek vesaire derken zaman hep aktif geçti. Enerjim normal beslendiğim zamana göre gün içinde çok daha iyiydi. Genelde uyku sorunu yaşarım ben sabah 4’te gözlerimi bir açarım bir daha kapamam ama bu 3 gün boyunca çok da güzel mışıl mışıl uyudum.

Bir tek ara sıra birşey çiğneme duygusu istiyor insan,dişlerini kullanmak istiyor. Alışkanlık hergün kullandığın dişlerini kullanmıyorsun bir garip oluyor.

Ve en çok merak edilen konuya açıklık getireyim; 3 günlük Urban detoksunun sonucunda elveda dediğimiz kiloların sayısı 2 🙂 3 günde 2 kg. gayet iyi Acı yok,gözyaşı yok,kan yok,ihtiras yok 🙂 Lıkır lıkır içtim şişeleri, şakır şakır verdim kiloları 🙂 Bundan sonrası bende artık. Bu 3 günlük deneyimi boşa harcamam. Misal detoks bitti yiyeceğe saldırmadım,gözüm ve midem aç değil. Beden terbiye olmuş artık, gerisi gelir bence 😉

Ben deneyimledim size önerilerim neler olur;

*Siz yine de detoksun ilk günü için sakin, yoğun olmayan bir günü seçin.

*Ben zaman bulamadım ama siz bulursanız yürüyüş de yapın daha iyi bir sonuç elde edersiniz.

* Yavaş yavaş için tadını çıkarın. Ben şişelerimi kafaya dikip içerek geçiştirmedim oturdum,kendime zaman ayırdım yemek yiyormuşçasına keyif alarak tükettim. Bu arada Favori juicolarım Tatlı Sarı ve Joico Beyaz. Bu ikisini bıkmadan hergün içebilirim.

*Hazır hücreler yenileniyorken kendinizi pozitife odaklayın ki hücelerinize kadar sinsin bu değişim 😉

*Ve bir karar verdiysen erteleme tıkla  www.juico.com.tr

 

 

2 YORUMLAR

    • Bu konuda uzman değilim bir yorum yapamam ben sadece deneyimlerimi paylaşıyorum ben detoks yaptım ama emzirme döneminde yapmadım…

CEVAPLA