ŞİFA NİYETİNE :)

2
2554

174Yine yazmakla yazmamak arasında kaldığım bir konudur “İlaçsız nasıl iyileşiyoruz?” konusu.

Neden;

*Çünkü bu konuda bir uzman değilim

*Çünkü konu SAĞLIK

*Çünkü benim çocuğuma yarayan senin çocuğuna yaramayabilir

*Çünkü bu çok büyük bir sorumluluk

Ama o kadar çok soruluyor ki; tek tek cevap yazmaktan, açıklama yapmaktan yoruldum.

Topluca neler yaptığımı yazacağım ama yukarıda ki uyarılarımı lütfen dikkate alınız ve doktorunuza danışmadan uygulamayınız!!!

NiL 3 yaşına geldi ve evet hiç ilaç kullanmadık  bu yaşa kadar ve bunu bağlayabileceğim tek bir sebep yok açıkçası. Bağışıklığı kuvvetli acı eşiği yüksek bir çocuk NiL ama bu saatten sonra bir şey olursa sizden bilirim. Yazının bu kısmında kim ne dua biliyorsa okusun,üflesin,güzel enerjiler yollasın. Şimdi her şeyi bütün çıplaklığıyla anlatacağım size 😉

Bir kere ilaç kullanmamamızın sebebi öncelikle bağışıklığının kuvvetli olması bence, peki bağışıklık sistemi nasıl bu kıvama geldi acaba; dediği gibi bir uzan değilim ve ihtimaller üzerine tahminlerimi ve tecrübelerimi aktarıyorum.

*Anne sütü

Bu zaten bilimsel olarak kanıtlanmış tartışmasız ilk sebep

*Doğduğundan beri evde bir köpek olması ve onunla büyümesi

Bu da yine yapılan araştırmalara göre kanıtlanmış ki evde hayvanla büyüyen çocukların bağışıklığı daha kuvvetli oluyor.

*Yaz kış her hava şartında dışarı çıktık,hemen hemen her gün oksijen aldık.

Bu bence çok önemli kışın çocuğu evde tutarak hastalıklardan koruduğunu zanneden bir çok kişi var ama bağışıklık sistemini çökerten bir durum bu bildiğim kadarıyla.

*Kat kat giydirmedik, biz ne kadar giyiniyorsak o da o kadar giyindi.

Bunu hamileyken gebelik eğitiminde doktorlar anlatmıştı ve daha orada kafama kazımıştım. Lütfen eskiden büyüklerimizin yaptığı o hataya siz düşmeyin, çocuklarınızı kat kat giydirmeyin. Siz ne giyiyorsanız o kadar, daha fazlası değil.

*Organik beslenmesi,sonuçta saf vitamin alıyor yediklerinden

Şöyle bir örnek vereyim; marketten aldığım havucun aylarca buzdolabında hiç pörsümeden kütür kütür durduğunu bilirim. Organik havucu alın bakalım 1 hafta duruyor mu? Kütür kütür aylarca dolapta duran meyve, sebzeden ne hayır bekliyorsunuz ki? Çöp hepsi hiç bir  değeri yok,kokusu yok,tadı yok,hayrı yok. Organik beslenmeyi bir deneyin görün, nasıl kanlanıp,canlanacaksınız.

Bütün bunların yanında günlük vitamin ve besin takviyeleri kullandık;

*İmmun vitamin

*Balık yağı

*Keçi boynuzu özü

*Kemik suyu- tavuk suyu ( her gün yemeklerinde birinden biri vardır)

(Lütfen bana kaç yaşında ne kullanılacağını sormayın. Doktorunuza danışın, bu sorumluluğun altına girmem, baştan söyleyeyim)

Bunları hemen hemen her gün kullanıyorum.

Peki hasta olduğunda neler yapıyoruz;

Şimdi bir şey söyleyeceğim ama tırsıyorum yeminle. Biz NiL’de neredeyse hiç ateş görmedik bebekken bir iki kere diş çıkarma döneminde çok önemli olmayan ateşlenmeler olmuştur. Yazının bu kısmında da yine kim ne dua biliyorsa okusun ve güzel enerjilerini yollasın.

Okudunuz mu?

Heh amin.

🙂

Bu yüzden yazacaklarım sadece burun akıntısı, öksürük, hapşırık durumlarında yaptığım uygulamalar;

*Ihlamur,papatya,zencefil,karanfil,tarçın;dan bitki çayı

*Turp+bal (öksürüğe birebir) Kara turpu oyuyorsunuz içine bal koyuyorsunuz o bir güzel sulanıyor turpun içinde bir kaç saat sonra altını deliyorsunuz bardağa akıyor turpun suyuyla bal. Ben şırıngayla içiriyorum ,istiyorsanız bitki çayına koyun. Aynısını soğan bal olarak da yapıyorum hatta bazen içine sarımsak da koyuyorum.

*Propolis (Arılar propolisi, kovanın iç duvarlarını düzgün hâle getirmek, peteklerin ağızlarını kapatmada ve başka canlıların içeriye girmesine engel olmak amacıyla kullanılır. Girdikten sonra ölen canlıları propolisle mumyalayarak kovanlarını koruma altına alırlar. Propolis kovandaki larvalara, mantar ve bakterilere karşı antibiyotik etki gösterir. )

*Burnunu günde bir kaç kere burun aspiratörüyle temizliyorum.

*Gün aşırı banyo yaptırıyorum.

* Hasta olduğu zamanlarda özellikle evi ve yatak örtülerini her gün havalandırıyorum. İyileşince de tamamen değiştiriyorum nevresimi. Yoksa o virüslerle döne dolaşa iyileşemez. Bence bu havalandırma olayı da çok önemli.

*Baş ucuna bir soğanı soyup koyuyorum uyurken. Yine yapılan bir araştırmaya göre soğanın grip virüslerini çektiği görülmüş.

*Uyurken odasına bir kap içinde sıcak suya bir kaşık vicks koyuyorum. Solunumunu rahatlatıyor.

*Eline limon veriyorum yalıyor,emiyor kalanını da portakalla beraber sıkıp içiriyorum

*Daha çok sıvı besliyorum bu dönemlerde kemik suyuyla ya da tavuk suyuyla sebze ve yoğurt çorbası içiririm.

*Soğan yemeyi sever, organik soğan kesip veririm bir parça yer doğal antibiyotik yerine

Yani ilaçsız iyileşme biraz emek istiyor. Öyle kutuyu açıp şurup içirmek kadar basit değil ve hayat tarzının bu olması gerekiyor. Her şeyden önemlisi buna inanmak gerekiyor. Sağlığın doğadan,oksijenden,güneşten,topraktan geldiğini unutmamak gerekiyor. Tabiat eczanesi muhteşem nimetler barındırıyor kullanmasını bilene. Haaaaa son olarak şunu da ekleyeyim ben hiç ilaç kullanmadan bunları yapıyorum, bunların ilaçla bir etkileşimi olabilir lütfen doktorunuza danışmadan hiç bir dediğimi yapmayın…

Şükür, sonunda bu yazıyı da yazdım verdiğim sözlerden birini daha yerine getirdim. Umarım bize yarayanlar size de şifa olur…

 

 

 

2 YORUMLAR

CEVAPLA